شرکت مهندسی داریا سرور تامین کننده تجهیزات دیتاسنتر و مراکز داده در ایران
آدرس
تهران خواجه عبد الله انصاری کوچه ششم.
شماره تماس
021-26700629
ساعات کاری
8 صبح الی 17 بعد از ظهر

ذخیره ساز های دل (Dell EMC) را بشناسید

۳۰ آبان ۱۳۸۱ 291 بازدید 3 دیدگاه
All models scale UP and OUT to 18PBe per cluster with single-drive granularity. End-to-end NVMe, active/active performance, advanced cybersecurity (including HWRoT), intelligent load balancing, QoS, AI-based forecasting and analytics, DevOPs and VMware integrations, native block, file, vVols and metro replication, easy multi-cloud data protection and more. MODELS PROCESSOR MAX MEMORY MAX CAPACITY MAX DRIVES VOLUME SUPPORT NETWORK SUPPORT PowerStore 500 PowerStore 500T 2 Intel CPUs, 24 cores; 2.2 GHz 192 GB 4.71 PBe per appliance / 18.83 PBe per cluster 97 per appliance / 388 per cluster 1,000 vols 25GbE, 32Gb FC PowerStore PowerStore 1200T 4 Intel CPUs, 40 cores; 2.4 GHz 384 GB 4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster 93 per appliance / 372 per cluster 3,000 vols 100Gb/25GbE, 32Gb FC PowerStore PowerStore 3200T 4 Intel CPUs, 64 cores; 2.1 GHz 768 GB 4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster 93 per appliance / 372 per cluster 4,000 vols 100Gb/25GbE, 32Gb FC PowerStore PowerStore 5200T 4 Intel CPUs, 96 cores; 2.2 GHz 1152 GB 4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster 93 per appliance / 372 per cluster 6,000 vols 100Gb/25GbE, 32Gb FC PowerStore PowerStore 9200T 4 Intel CPUs, 112 cores; 2.2 GHz 2560 GB 4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster 93 per appliance / 372 per cluster 16,000 vols 100Gb/25GbE, 32Gb FC

ذخیره ساز های دل (Dell EMC)

ذخیره ساز دل EMC (اکنون به عنوان Dell EMC شناخته می‌شود) یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه ذخیره‌سازی اطلاعات و سیستم‌های استوریج (Storage) است. توسط شرکت Dell در سال 2016 به عنوان یک قسمت از تجمیع شرکت EMC و Dell تأسیس شد. در زیر، مدل‌های برخی از سری‌های استوریج EMC (Dell EMC) را ذکر کرده و توضیحات مختصری درباره هرکدام ارائه می‌دهم:

 • Dell EMC Unity Series:

-سری Unity یک سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی All-Flash و Hybrid است که برای محیط‌های کاری کوچک و متوسط مناسب است. این سیستم‌ها از نظر کارایی، مقیاس‌پذیری، و سادگی مدیریت معروف هستند.

 • Dell EMC VMAX Series:

سری VMAX به عنوان یک سری از سیستم‌های ذخیره‌ ساز دل Enterprise و هایبرید (Hybrid) معروف است. این سری از سیستم‌ها دارای قابلیت‌های مقیاس‌پذیری بالا، عملکرد قوی، و امکانات متقدم مانند ایجاد کلاستر و پشتیبانی از تکنولوژی‌های Flash است.

 • Dell EMC Isilon Series:

ایسیلون (Isilon) به عنوان یک سری سیستم‌های ذخیره‌سازی Scale-Out معروف است که برای محیط‌های داده‌های بزرگ و استفاده از فایل‌ها مناسب است. این سیستم‌ها از سیستم فایل توزیع شده (Distributed File System) استفاده می‌کنند.

 • Dell EMC XtremIO Series:

این سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی به‌عنوان یک پلتفرم All-Flash معروف است. طراحی شده برای ارائه عملکرد بسیار بالا و زمان پاسخ سریع برای بارهای کاری حساس به زمان است.

 • Dell EMC PowerStore Series:

سری PowerStore یک سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی مدولار، امن و قابل مقیاس است که توانایی ادغام بارگذاری (Workload Consolidation) و پشتیبانی از تکنولوژی NVMe را داراست.

خرید دستگاه ذخیره ساز Dell EMC Unity XT 680

خرید دستگاه ذخیره ساز


ذخیره سازدل EMC Unity Series

Dell EMC Unity Series یک خانواده از سیستم‌های ذخیره‌سازی (Storage) است که توسط شرکت Dell EMC ارائه شده است. این سری از سیستم‌های ذخیره‌ سازی دل به ویژه برای محیط‌های کاری کوچک و متوسط (SMBs) و شعب فراهم شده است. در زیر توضیحاتی درباره ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم Dell EMC Unity Series ارائه شده است:

 • معماری All-Flash و Hybrid:

– Dell EMC Unity Series به صورت All-Flash و Hybrid در دسترس است. ترکیب از حافظه‌های SSD (Solid State Drive) و HDD (Hard Disk Drive) این امکان را می‌دهد که عملکرد بالا و ظرفیت ذخیره‌ ساز دل حجیم را همزمان فراهم کند.

 • مدیریت ساده با Unisphere:

– Unisphere یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) است که توسط Dell EMC ارائه شده و به کاربران این امکان را می‌دهد تا سیستم ذخیره‌ ساز دل را به صورت ساده و کارآمد مدیریت کنند. این رابط کاربری باعث سهولت در مدیریت و پیکربندی تنظیمات مختلف می‌شود.

 • عملکرد و قابلیت مقیاس‌پذیری:

– Unity Series از نظر عملکرد بسیار قوی برخوردار است و به راحتی قابلیت مقیاس‌پذیری را دارا می‌باشد. این امکان به کاربران این سیستم این امکان را می‌دهد تا با گذشت زمان، ظرفیت و عملکرد ذخیره ساز دل خود را افزایش دهند.

 • تکنولوژی Data Reduction و Thin Provisioning:

– این سیستم‌ها از تکنولوژی‌های Data Reduction مانند داده‌های تکراری (Deduplication) و فشرده‌سازی (Compression) پشتیبانی می‌کنند. همچنین از تکنولوژی Thin Provisioning برای بهینه‌سازی فضای ذخیره ساز دل استفاده می‌شود.

 • امکانات مدیریت Snapshots و Replication:

– Dell EMC Unity Series امکانات Snapshots برای ایجاد نسخه‌های اصلی داده‌ها و Replication برای انتقال ایمن داده‌ها به دیگر سیستم‌ها یا محیط‌ها را فراهم می‌کند.

 • امنیت داده:

– این سری از سیستم‌های ذخیره ساز دل از امکانات امنیتی مانند رمزنگاری داده‌ها و دسترسی محدود به اطلاعات حساس پشتیبانی می‌کند.

این توضیحات به طور کلی ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم Dell EMC Unity Series را ارائه می‌دهند. برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر، به منابع رسمی Dell EMC یا مستندات مربوط به هر مدل Unity مراجعه فرمایید.


ذخیره‌ سازی دل مدل  EMC VMAX Series

Dell EMC VMAX Series یکی از خانواده‌های سیستم‌های ذخیره‌سازی (Storage) Enterprise است که توسط شرکت Dell EMC عرضه شده است. این سری از سیستم‌های ذخیره‌ ساز دل به عنوان یک پلتفرم با عملکرد بالا و مقیاس‌پذیری برجسته در دنیای کسب و کار شناخته می‌شود. در زیر، ویژگی‌ها و توضیحات مهم درباره Dell EMC VMAX Series آورده شده است:

 • تکنولوژی All-Flash و Hybrid:

– سری VMAX به صورت All-Flash و Hybrid در دسترس است. استفاده از حافظه‌های SSD (Solid State Drive) به عنوان حافظه‌ی اصلی سرعت و عملکرد بالاتری را فراهم می‌کند، در حالی که استفاده از HDD (Hard Disk Drive) برای ذخیره‌سازی حجیم و اقتصادی داده‌ها کاربرد دارد.

 • معماری Symmetrix و SRDF:

– VMAX از معماری Symmetrix با نام رسمی VMAX Architecture استفاده می‌کند. همچنین از تکنولوژی SRDF (Symmetrix Remote Data Facility) برای انتقال داده‌ها به صورت امن به دیگر سایت‌ها یا سیستم‌های ذخیره‌ ساز دل استفاده می‌شود.

 • مقیاس‌پذیری بالا:

– VMAX برخوردار از قابلیت مقیاس‌پذیری بالاست که به سرعت و به سادگی امکان افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی و عملکرد سیستم را فراهم می‌کند.

 • استفاده از تکنولوژی‌های Flash و Optane:

– به جز از SSD های معمولی، VMAX به عنوان یک گزینه از تکنولوژی‌های فلش اختصاصی (Dell EMC PowerMax) و حتی از تکنولوژی Optane SSD نیز پشتیبانی می‌کند.

 • مدیریت و مانیتورینگ سیستم به وسیله Unisphere for VMAX:

– Unisphere for VMAX یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) است که به مدیران این امکان را می‌دهد تا سیستم ذخیره‌سازی VMAX خود را به‌طور کامل مدیریت کنند و از وضعیت سیستم مطلع شوند.

 • قابلیت‌های متقدم مانند SnapVX و FAST VP:

– VMAX از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند SnapVX برای ایجاد نسخه‌های فشرده (Thin) از داده‌ها و FAST VP برای مدیریت هوشمند تر و بهینه‌تر از منابع ذخیره‌سازی استفاده می‌کند.

 • امکانات پیشرفته مدیریت داده و تحلیل:

– این سری از سیستم‌های ذخیره‌ ساز دل از امکانات پیشرفته مانند دسترسی به تحلیل‌ها و گزارش‌ها جهت بهینه‌سازی کارایی و مدیریت داده‌ها استفاده می‌کند.

به عنوان یک پلتفرم Enterprise، Dell EMC VMAX Series با توانایی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌ای که ارائه می‌دهد، به بزرگترین و پیچیده‌ترین نیازهای ذخیره‌سازی در محیط‌های کسب و کار ارتباط دارد.

هیبرید کلاد (Hybrid Cloud)

ذخیره ساز های دل (Dell EMC)


ذخیره‌ساز دل EMC Isilon Series

Dell EMC Isilon Series یک سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی Scale-Out با قابلیت پیشرفته مدیریت فایل است که توسط شرکت Dell EMC ارائه شده است. این سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی به خصوص برای محیط‌های داده‌های بزرگ و کاربردهایی که نیازمند پردازش فایل‌های حجیم و پیچیده هستند، مناسب است. در زیر ویژگی‌ها و توضیحات مهم درباره Dell EMC Isilon Series آورده شده است:

 • معماری Scale-Out:

– Isilon از معماری Scale-Out بهره می‌برد، به این معنا که با افزایش تعداد سرورها و در نتیجه افزایش تعداد درایوها، ظرفیت و عملکرد ذخیره‌سازی به صورت خطی افزایش می‌یابد. این ویژگی به سیستم امکان افزایش مقیاس در سطح ذخیره ساز دل را می‌دهد.

 • پشتیبانی از پروتکل‌های متنوع:

– Isilon از پروتکل‌های مختلفی مانند NFS (Network File System)، SMB (Server Message Block)، FTP (File Transfer Protocol) و HDFS (Hadoop Distributed File System) پشتیبانی می‌کند. این امکان به اپلیکیشن‌ها و محیط‌های مختلف اجازه اتصال به سیستم را می‌دهد.

 • مقیاس‌پذیری بالا در ذخیره‌سازی فایل:

– با امکان افزودن درایوها و سرورها به سیستم، Isilon قابلیت افزایش ظرفیت و عملکرد را به صورت مستمر فراهم می‌کند. این ویژگی اهمیت زیادی برای محیط‌هایی دارد که با حجم رشد داده‌ها مواجه هستند.

 • مدیریت یکپارچه با OneFS:

– OneFS نام سیستم‌عامل مخصوص Isilon است که مدیریت یکپارچه ذخیره ساز دل فایل را ارائه می‌دهد. این سیستم عامل از ویژگی‌هایی مانند snapshot، thin provisioning، deduplication و compression پشتیبانی می‌کند.

 • تکنولوژی SmartPools برای توزیع منابع:

– SmartPools به ایزوله‌کردن داده‌ها و تخصیص منابع به صورت هوشمند به افزایش کارایی در استفاده از فضای ذخیره‌سازی کمک می‌کند. این تکنولوژی به انتقال داده‌ها به منابع با کیفیت بالا در هنگام نیاز کمک می‌کند.

 • امنیت داده و دسترسی مدیریت شده:

– Isilon امکانات امنیتی مانند رمزنگاری داده‌ها، دسترسی مدیریت شده و Audit Trail را ارائه می‌دهد.

 • پشتیبانی از محیط‌های Hadoop:

– با پشتیبانی از HDFS، Isilon امکان ادغام با محیط‌های Hadoop را برای پردازش داده‌های بزرگ فراهم می‌کند.

Isilon به دلیل قابلیت‌های مدیریت فایل پیچیده و مقیاس‌پذیری بالا خود، به‌ویژه در حوزه‌هایی مانند تحقیقات علمی، رسانه‌ها، و حوزه‌هایی که با داده‌های بزرگ و پیچیده سر و کار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سری دل مدل EMC XtremIO Series

Dell EMC XtremIO Series یک خانواده از سیستم‌های ذخیره‌سازی All-Flash است که توسط شرکت Dell EMC توسعه و به بازار عرضه شده است. XtremIO به عنوان یک پلتفرم ذخیره‌سازی فلش متمرکز بر انجام عملیات‌های داده مانند خواندن و نوشتن به سرعت بالا و بهینه‌سازی نحوه ذخیره‌سازی داده‌ها شناخته می‌شود. در زیر، ویژگی‌ها و توضیحات مهم درباره Dell EMC XtremIO Series آورده شده است:

 • All-Flash Array (AFA)

XtremIO به عنوان یک سیستم ذخیره‌سازی با تکنولوژی All-Flash شناخته می‌شود. این به معنای استفاده از حافظه‌های نهان فلش برای ذخیره‌سازی و دسترسی به داده‌ها است، که عملکرد بسیار بالا، زمان پاسخ سریع، و کارایی بهتر را ارائه می‌دهد.

 • تکنولوژی XDP (XtremIO Data Protection):

XDP یک فناوری مخصوص XtremIO است که برای محافظت از داده‌ها در مقابل هرگونه از دست رفتن یا آسیب در هنگام خواندن یا نوشتن استفاده می‌شود. این تکنولوژی با استفاده از تکنیک‌های RAID با هدف افزایش امانت داده‌ها طراحی شده است.

 • Deduplication و Compression Inline:

XtremIO از تکنولوژی‌های داده‌های تکراری (Deduplication) و فشرده‌سازی داده (Compression) پشتیبانی می‌کند که به بهینه‌سازی استفاده از فضای ذخیره‌سازی و کاهش نیاز به حافظه اصلی کمک می‌کند.

 • Scale-Out Architecture:

معماری Scale-Out به XtremIO این امکان را می‌دهد که با افزودن واحدهای فیزیکی (X-Bricks) به سیستم، ظرفیت و عملکرد ذخیره‌ ساز دل را به صورت متناسب با نیازهای کاربر افزایش دهد.

 • پیشرفته‌ترین تکنولوژیهای Flash:

XtremIO از فناوری‌های Flash پیشرفته مانند تکنولوژی XtremIO XDP Flash Module بهره می‌برد که از نظر عملکرد و قابلیت اطمینان به حداکثر می‌رساند.

 • مدیریت ویژه با XMS (XtremIO Management Server):

XMS یک پلتفرم مدیریت متمرکز است که به مدیران این امکان را می‌دهد تا سیستم‌های XtremIO خود را بر اساس نیازهای ذخیره‌سازی و کاربری مدیریت کنند.

 • دسترسی به APIs برای اتوماسیون:

با ارائه و دسترسی به واسط‌های برنامه نویسی (APIs)، XtremIO امکان اتوماسیون و ادغام با ابزارهای مدیریت سیستمی مختلف را فراهم می‌کند.

Dell EMC XtremIO Series با تمرکز بر روی عملکرد بالا، مدیریت ساده، و قابلیت اطمینان، مناسب برای بارهای کاری حساس به زمان و کاربردهایی که به سرعت و بهینه‌سازی داده‌ها نیاز دارند، طراحی شده است.

HPE servers and storage with all components تامین سرور و ذخیره ساز ها بهمراه متعلقات آن.

HPE servers and storage with all components تامین سرور و ذخیره ساز ها بهمراه متعلقات آن.


مدل Dell EMC PowerStore Series

Dell EMC PowerStore Series یک خانواده از سیستم‌های ذخیره‌سازی مدولار و با توانایی مقیاس‌پذیری بالا است که توسط شرکت Dell EMC ارائه شده است. این سری از سیستم‌های ذخیره ساز دل با ترکیب از تکنولوژی‌های مدرن و قابلیت‌های پیشرفته ارائه شده است. در زیر، ویژگی‌ها و توضیحات مهم درباره Dell EMC PowerStore Series آورده شده است:

 • معماری مدولار و مقیاس‌پذیر:

PowerStore با معماری مدولار این امکان را فراهم می‌کند تا با اضافه کردن ماژول‌های فیزیکی به سیستم، ظرفیت ذخیره ساز دل و عملکرد را به سرعت افزایش دهید.

 • تکنولوژی NVMe و هیبرید:

این سری از سیستم‌های ذخیره ساز دل از تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) برای افزایش سرعت و بهره‌وری در دسترسی به داده‌ها استفاده می‌کند. همچنین از ترکیب تکنولوژی‌های SSD و HDD در حالت هیبرید نیز پشتیبانی می‌کند.

 • تکنولوژی Adaptive Resource Management (ARM):

PowerStore از تکنولوژی ARM بهره می‌برد که به صورت اتوماتیک به مدیران سیستم این امکان را می‌دهد تا منابع سخت‌افزاری (مثل پردازنده و حافظه) را بهینه‌سازی و تنظیم کنند.

 • مدیریت تجربه کاربر با AppsON:

AppsON یک قابلیت برجسته در PowerStore است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا اپلیکیشن‌های مجازی‌شده را بر روی سیستم ذخیره ساز دل اجرا و مدیریت کنند.

 • تکنولوژی Data Reduction و Thin Provisioning:

PowerStore از تکنولوژی‌های کاهش داده‌ها مانند داده‌های تکراری (Deduplication) و فشرده‌سازی (Compression) پشتیبانی می‌کند. همچنین از تکنولوژی Thin Provisioning برای بهینه‌سازی استفاده از فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌شود.

 • امکانات مدیریت Snapshot و Replication:

PowerStore امکانات Snapshot برای ایجاد نسخه‌های فشرده (Thin) از داده‌ها و Replication برای انتقال داده‌ها به سایر سیستم‌ها یا محیط‌ها را فراهم می‌کند.

 • امنیت داده و دسترسی مدیریت شده:

این سری از سیستم‌های ذخیره‌سازی از امکانات امنیتی مانند رمزنگاری داده‌ها، دسترسی مدیریت شده، و Audit Trail پشتیبانی می‌کند.

Dell EMC PowerStore Series با ترکیب امکانات مدرن، قابلیت مقیاس‌پذیری بالا، و امکانات مدیریت پیشرفته، به کاربران امکان می‌دهد تا با نیازهای متغیر ذخیره‌سازی مقابله کنند و از عملکرد بالا و بهینه‌سازی منابع استفاده کنند.


مدل های PowerStore

مقیاس همه مدل‌ها به UP و OUT تا 18PBe در هر کلاستر با دانه‌بندی تک درایو. NVMe سرتاسری، عملکرد فعال/فعال، امنیت سایبری پیشرفته (شامل HWRoT)، تعادل بار هوشمند، QoS، پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی، ادغام‌های DevOPs و VMware، بلوک بومی، فایل، vVols و تکرار مترو، چندگانه آسان حفاظت از داده های ابری و موارد دیگر.

PROCESSOR
MEMORY MAX
CAPACITY MAX
DRIVES MAX
VOLUME SUPPORT
NETWORK SUPPORT

PowerStore 500PowerStore 500T

2 Intel CPUs, 24 cores; 2.2 GHz
192 GB
4.71 PBe per appliance / 18.83 PBe per cluster
97 per appliance / 388 per cluster
1,000 vols
25GbE, 32Gb FC
Contact Sales View Spec Sheet

PowerStorePowerStore 1200T

4 Intel CPUs, 40 cores; 2.4 GHz
384 GB
4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster
93 per appliance / 372 per cluster
3,000 vols
100Gb/25GbE, 32Gb FC
Contact Sales View Spec Sheet

PowerStorePowerStore 3200T

4 Intel CPUs, 64 cores; 2.1 GHz
768 GB
4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster
93 per appliance / 372 per cluster
4,000 vols
100Gb/25GbE, 32Gb FC
Contact Sales View Spec Sheet

PowerStorePowerStore 5200T

4 Intel CPUs, 96 cores; 2.2 GHz
1152 GB
4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster
93 per appliance / 372 per cluster
6,000 vols
100Gb/25GbE, 32Gb FC
Contact Sales View Spec Sheet

PowerStorePowerStore 9200T

4 Intel CPUs, 112 cores; 2.2 GHz
2560 GB
4.52 PBe per appliance / 18.06 PBe per cluster
93 per appliance / 372 per cluster
16,000 vols
100Gb/25GbE, 32Gb FC
Contact Sales

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Shakiba

بسیار آموزنده و عالی بود ممنون از شرکت داریا سرور

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
موجود است، هم‌اکنون میتوانید سفارش دهید!
ناموجود!